Singurătatea pietrelor – Caleido Talks
Invitați: Norbert Boda și Emi Doroftei
O discuție despre condiția psihosocială și reprezentarea în artă a persoanelor cu tulburări din spectrul autist.
Invitați: Norbert Boda și Emi Doroftei
O discuție despre condiția psihosocială și reprezentarea în artă a persoanelor cu tulburări din spectrul autist.
Invitate: Valentina de Piante Niculae și Raluca Ianegic
De vorbă cu tânărul regizor Norbert Boda despre spectacolul „Singurătatea pietrelor”, de la Unteatru, pe care îl vedem în Festivalul Caleido și în centrul căruia îl regăsim pe Sandy, un copil care suferă de autism, cât și despre felul în care teatrul independent se raportează la problemele lumii contemporane și despre efectele pandemiei asupra acestui segment.
Sâmbătă, 23 octombrie, ne vedem la Teatru Infinit la ora 19.00!
Pe Dragoș Dumitru îl puteți vedea, în Caleido, în spectacolul “Mangipe Prandemasqe”/ „Cerere în Căsătorie”.
În Festivalul Caleido, Nicoleta poate fi văzută în Sexodrom și în Aleea stereotipurilor, cu trupele Giuvlipen și PlayHood.
Vineri, 21 ianuarie 2022, ne întâlnim la Teatru Infinit (Strada Mihai Eminescu 127) la ora 19.00 pentru a vedea prima reprezentație ”Libretto Impostura” din acest an!